BİZ DE BİLİYORUZ FÜRUATTAN OLDUĞUNU AMA... diyene cevap

2010-07-23 10:25:00

TALİHSİZ BİR YORUM : İSLAM düşmanlarının başörtüsü yönünden müslümanlara savaş açtığı bir dönemde "BAŞÖRTÜSÜ FÜRUATTANDIR" demek büyük bir vebaldir! Hiçbir şekilde müslümanların hızı kesilemez,oyalanamaz! Şuna bakın,müşrikler mü'minlere savaş açıyor,sen onlara en azından lafzen mukabele edecegine MÜ'MİNLERİ ELEŞTİREREK BAŞÖRTÜSÜNÜN FÜRUAT OLDUĞUNU SÖYLÜYORSUN!..... BİZ DE BİLİYORUZ FÜRUATTAN OLDUĞUNU.AMA HAD BİLMEMEZLİKTİR ÜMMETİ BULANDIRMAK. Bu ne fıkıhsızlıktır ALLAH'IM..

CEVAP :

HOcaefendi başörtüsü füruattandır demedi. Kİm dedi diyorsa açsın iyi okusun iftiracılardan olmasın. Hocaefendi ne dedi. "İman esasları yanında Tesettür furuattır" dedi. Furuat = birinci derecede önemli olmayan demektir. Öyleyse doğru demiştir. Evet, İmanın şartları altıdır. Bunların içinde başörtüsü yoktur, tesettür yoktur. Demekki tesettür farz olmasına rağmen birinci öncelikli değildir. Kim başörtüsü İman esasları yanında füruattan değildir diyorsa başörtüsü takmayan kafirdir demek istiyordur.

Var mı başörtüsü takmayan kafir diyecek bir baba yiğit. Başötürü takmayan kafirdir diyen kendisi kafirdir. Çünkü Müslümana kafir diyen kafirdir. (H.Ş.) Hiç bir ehli sünnet görüş farz ibadetleri yerine getirmeyeni kafir ilan etmez. İman esaslarına inanmayanlarla, farz ibadetlerin farz olduğuna inanmayanlar kafirdir ama farzı yerine getirmeyen kafir değildir. Hocaefendi bunu demek istiyor. Ehli cahiller anlamıyor sanıyorki füruat ayrıntı demek. Boşuna eleştiriyorlar.

Başörtüsü takmayanlar kafir değildir (başörtüsü iman esasları yanında füruattır) açıklamasını hocaefendi, baörtüsü yasakları bahane edilip ülke karıştırılıp eskiden olduğu gibi sağ sol kavgalarına sokulmasın diye yapmıştır. başörtüsünü yasaklayan din düşmanlarının oyunlarını bozmuştur. Çünkü başörtüsü yasaklamaktan amaç başörtüsü yasaklamak değildir. Ülkeyi fikir çatışması ile kaosa sokmaktı. Hocaefendi ehli sünnete en uygun cevabı en uygun zamanda vermiştir. Allah razı olsun hocaefendiden.

Asıl had bilmezler densizler hocaefendinin söylediğini doğru kabul ettiği halde şimdi bu zamanda bu söylenirmiydi diyenlerdir. Senin ilmin ne, çapın ne kadar? Kendini hocaefendiden daha alim daha doğru düşünceli görüyorsan artık senin vaazlarını dinleyelim :) Büyüklerde büyüklüğün alameti: Tevazudur. Küçüklerde küçüklüğün alameti: Kibir... Büyüklerin büyüklüğündendir kendilerini küçük görmeleri , küçüklerinde küçüklüğündendir büyükleri eleştirmeleri … uslubumuz, haddimiz bu olsun.

407
0
0
Yorum Yaz